Jednym z wymogów podczas zakładania własnej firmy jest posiadanie jej siedziby. Część osób deklaruje, że swoją pracę wykonywać będzie w miejscu zamieszkania, wiążą się z tym jednak pewne wymagania. Mieszkanie, a przynajmniej pokój do pracy przeznaczony, dostosować musimy do warunków biurowych. Problem pojawia się także w momencie, gdy mieszkanie wynajmujemy a tymczasowy meldunek to zdecydowanie za mało. Wirtualny adres staje się dla nas idealnym rozwiązaniem.

Dla każdego biznesu istotne jest aby adres firmy nie zmieniał się zbyt często. Przyzwyczaja się do niego nasz klient, przyzwyczajają wszelkie urzędy, przyzwyczajamy także my. Każdorazowe załatwianie stosu dokumentów zdecydowanie nie jest tym co chcielibyśmy robić w trakcie prowadzenia własnej firmy. W końcu i tak teczek w naszym biurze nie brakuje. Jeżeli nasz klient na każdej fakturze zobaczy inny adres również jego zaufanie może na tym fakcie zdecydowanie ucierpieć.

Co oznacza wirtualne biuro?

Wykupując comiesięczną usługę wirtualnego biura otrzymujemy adres, który wprowadzić możemy jako siedzibę działalności naszej firmy jak również adres niezbędny do wszelkiej korespondencji, wymienianej nie tylko z naszymi klientami. W Toruniu, w naszej siedzibie, koszt prowadzenia wirtualnego biura to jedynie 100 złotych miesięcznie, jeżeli natomiast interesuje nas opcja rozszerzona, wraz z obsługą korespondencji, w kwocie 150 złotych miesięcznie otrzymujemy pełen pakiet dostępnych usług.

Dla wielu klientów znaczenie ma prestiżowy adres lokalizacji. Mieszkając na obrzeżach miasta, poza jego granicami, na osiedlach znacznie oddalonych od centrum nie zawsze możemy pochwalić się adresem, który będzie odpowiednio prezentował się w oczach naszych odbiorców. Dlatego też tak ważne jest, by wybrać miejsce o lokalizacji rozpoznawalnej nie tylko wśród mieszkańców miasta, lecz także gości, którzy często przybywają do miasta w celach biznesowych.

Wirtualne biuro z własnym sekretariatem?

Rozwiązanie to pozwala nam przede wszystkim na obsługę korespondencji a także poleconych przesyłek, na które pracując w różnych częściach miasta czy Polski zazwyczaj nie mamy czasu. Przesyłki takie są odbierane, przechowywane lub wysyłane pod ustalony wcześniej adres. Jeden, całkiem poważny, problem na głowie przedsiębiorcy mniej. Prowadząc działalność jednoosobową otrzymujemy więc spore ułatwienie, jednocześnie mogąc odbierać przesyłane przez klientów umowy, aneksy oraz wszelkiej maści dokumenty.

Kolejnym niezaprzeczalnym plusem posiadania wirtualnego adresu w naszej siedzibie w Toruniu jest możliwość zorganizowania szkolenia bądź spotkania biznesowego dokładnie w tej samej lokalizacji. Buduje to poczucie profesjonalizmu w oczach naszych klientów a jednocześnie nie rozprasza naszych działań na wiele oddalonych od siebie miejsc. Jeżeli więc poszukujemy adresu, pod którym możemy prowadzić własną działalność, wirtualne biuro jest rozwiązaniem pozbawionym jakichkolwiek wad i minusów.