Założenie własnej działalności gospodarczej wymaga podania adresu, pod którym działalność ta będzie funkcjonowała. Dla wielu osób pracujących w Internecie bądź niestacjonarnie wynajmowanie biura mija się z celem. Ogromne koszta, konieczność podpisywania długoterminowych umów, dodatkowe podatki, kilka dodatkowych utrudnień i dla freelancera element ten staje się niezwykle nieprzydatny. Z pomocą przychodzą coraz popularniejsze wirtualne adresy.

Pomimo wejścia w cyfrowy świat nadal niezbędne jest miejsce, do którego przychodzić będzie niezbędna korespondencja. To podstawa naszej działalności, nawet jeśli działamy jako freelancer z zaledwie kilkoma czy kilkunastoma klientami. Jedną z opcji jest dostosowanie jednego pokoju we własnym mieszkaniu pod pomieszczenie biurowe ale czy naprawdę byłoby to dla nas najbardziej komfortowe rozwiązanie? Pracując jako działalność jednoosobowa staramy się raczej wyjść z domu by podnieść produktywność.

Jak działa wirtualny adres?

Przede wszystkim zakładając własną działalność podać musimy jakikolwiek adres stacjonarny. Posiada on dodatkowo kilka uwarunkowań, dzięki którym może on zostać uznany za przestrzeń biurową. W Toruniu umożliwiamy założenie wirtualnego adresu w prestiżowej lokalizacji, w centrum miasta. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko nie musimy wydawać niemałego budżetu na stały wynajem całego biura lecz także w przypadku korespondencji podajemy adres bardzo rozpoznawalny nie tylko przez mieszkańców Torunia.

Wirtualny adres to dla nas przepustka do biznesowego świata. Zazwyczaj daje nam możliwość otrzymywania korespondencji, jej obsługi, gromadzenia lecz także odbiór listów poleconych, co w przypadku pracy w różnych miejscach i lokalizacjach może być dla nas kluczowe. Gdy nie jesteśmy w stanie samodzielnie odbierać tego typu korespondencji osobno podpisana umowa pozwala na obsługę właśnie dzięki wirtualnemu adresowi. To prawdopodobnie najważniejsze argumenty, czy możemy jednak znaleźć kolejne plusy?

Korzyści z posiadania wirtualnego adresu

Adres naszej firmy, nawet jeśli pracujemy w Internecie a nasz kontakt z klientami ogranicza się do wymiany korespondencji mailowej, używamy bardzo często. Podać musimy go już w trakcie rejestracji firmy, jest to jeden z niezbędnych punktów, bez których założenie działalności nie będzie możliwe. Nie zawsze jest to proste, szczególnie jeżeli nie wynajmujemy biura i nie chcemy w tym celu udostępniać swojego mieszkania.

Siedziba naszej firmy nie musi znajdować się w miejscu wykonywania działalności. Sprawia to, że wirtualny adres znajdować może się w dowolnym miejscu, dostępnym jednak dla nas fizycznie w celu odbioru korespondencji. Jeżeli oprócz telefonu komórkowego chcielibyśmy posiadać także telefon stacjonarny, wirtualny adres rozwiąże wszystkie nasze problemy. Do tej pory w Toruniu sposób mało popularny, od dłuższego czasu dostępny między innymi w naszym coworkingu. Skorzystanie z wirtualnego adresu to pierwszy krok do posiadania własnej firmy.