Większość z nas marzy o tym by rozpocząć pracę na własny rachunek, odejść z korporacji czy dotychczasowego miejsca zatrudnienia. Wiele osób uważa także, że praca taka niesie ze sobą same plusy, zaczynając od pełnej swobody rozpoczynania dnia pełnego obowiązków, kończąc na możliwości zorganizowania sobie dnia wolnego w dowolnym momencie. Jak się jednak okazuje nie jest to wcale takie proste a praca jako freelancer jest zazwyczaj o wiele trudniejsza niż praca na etacie.

Czym charakteryzuje się praca w jednoosobowej działalności gospodarczej? Przede wszystkim, po raz pierwszy w naszym zawodowym życiu, odpowiedzialni jesteśmy za każdą z gałęzi działalności firmy. Od pozyskania klienta aż po zakończenie współpracy z sukcesem. Na naszej głowie pozostają także kontakty z księgowością, prawnikami, obsługa klienta, marketing oraz sprzedaż. Za dużo jak na jedną osobę? Zapewniamy, pogodzenie tych obowiązków zdecydowanie jest możliwe.

Praca w domu czy w coworkingu?

Jeżeli chcemy pracować w domu musimy być przygotowani na szereg elementów, które będą starały się niwelować naszą produktywność oraz ograniczać skuteczność wykonywania obowiązków. To całkowicie normalne, w końcu bliskość łóżka, telewizora, kuchni czy innych elementów zdecydowanie nie pomaga. Jakie więc rozwiązanie może nam pomóc? Coworking w Toruniu działa coraz prężniej, dla większości osób staje się więc idealnym miejscem do pracy oraz nawiązywania przydatnych kontaktów.

Dlaczego freelancer powinien wybrać właśnie coworking? Powodów jest wiele. Przede wszystkim pomimo zapewne dużych starań, nie jesteśmy w stanie stworzyć w domu idealnych warunków do efektywnej pracy. Wyjście z laptopem pod ręką do najbliższej kawiarni wiąże się natomiast z niemałymi wydatkami, które każdego dnia rosną. Brak swojego miejsca, do którego możemy codziennie powrócić by dokończyć wykonywane obowiązki z czasem zaczyna dokuczać coraz bardziej. Coworking zdecydowanie ten problem rozwiązuje.

Jak zorganizować pracę freelancera?

Biorąc pod uwagę ilość elementów, o których musimy pamiętać, niezbędna okazuje się lista to-do, zwykły kalendarz bądź podstawowy CRM, dzięki którym zaplanujemy swoją pracę oraz wszystkie zobowiązania. Terminy faktur, daty zakończenia projektów, kontakty do klientów czy porządek w korespondencji zdecydowanie poprawią naszą efektywność oraz zmniejszą poziom niepotrzebnego stresu. Tego jak większość z nas wie w pracy freelancera nie brakuje.

Wybierając coworking na miejsce swojej codziennej pracy zyskujemy jeszcze jeden niezwykle istotny element czyli czynnik ludzki. Sprawia on, że wśród innych osób pracujących w tym samym miejscu znaleźć możemy albo klientów, którzy skorzystają z naszych usług, albo partnerów, dzięki którym rozbudujemy naszą firmę, poszerzymy ofertę bądź po prostu zaoferujemy coś zupełnie nowego. Po latach doświadczeń wiemy, że to właśnie miejsce pracy ma decydujący wpływ na liczbę zadowodowych sukcesów. My takie miejsce postanowiliśmy stworzyć.