Decydując się na odejście z pracy na etacie i zostanie popularnym w ostatnim czasie freelancerem przygotować musimy się na szereg trudności, jakie napotkamy po drodze. Pierwszą i najważniejszą z nich jest miejsce, w którym każdego dnia wypełniać będziemy swoje obowiązki. Praca w domu, mimo że zachęca wygodą i komfortem, do produktywnych nie należy. Z pomocą przychodzi natomiast coworking, coraz popularniejsza w Toruniu forma spędzania dnia pracy.
 
Dlaczego praca w domu to najczęściej wróg produktywności i główny powód braku spektakularnych sukcesów? Bliskość łóżka, mnogość domowych obowiązków, rodzina skutecznie odrywająca nas od pracy to wystarczające elementy, mające na celu odciągnięcie nas od zaplanowanych zadań. Praca w domu wymaga ogromnej dyscypliny i samozaparcia, co dla wielu osób stanowi przeszkodę nie do pokonania. Bardzo szybko zaczynają więc przeglądać oferty coworkingu, decydując się na wynajem biurka w bliskiej lokalizacji.
 

Jakie są zalety pracy w coworkingu?

 
Wbrew pozorom, niekoniecznie jest to cisza i spokój, które także mogą mieć negatywny wpływ na osiągane przez nas efekty. Brak odpowiednich bodźców rozleniwia, powodując szybkie znudzenie i rozciąganie zadań w czasie. Coworking oferuje przede wszystkim atmosferę pracy i dążenia do sukcesu własnej firmy, co przekłada się bezpośrednio także na nasze działania. Nie chcemy przecież nudzić się w momencie, gdy inni cieszą się z kolejnego pozyskanego klienta.
 
Osoby znajdujące się w coworkingu to drugi najważniejszy atut, który bardzo szybko wykorzystać możemy na swoją korzyść. Pracujący tam przedsiębiorcy to z jednej strony nasi potencjalni klienci, o ile oferujemy przydatne dla nich usługi, z drugiej strony wartościowi partnerzy, dzięki którym nasz biznes może zacząć rozwijać się w zdecydowanie szybszym tempie niż dotychczas. Zamiast szukać kolejnych pracowników, może warto skorzystać z możliwości jakie dają inne osoby działające w ramach coworkingu?
 

Jak wygląda oferta coworkingu w Toruniu?

 
Przede wszystkim własne biurko, które jest podstawowym miejscem pracy i warunkiem naszej produktywności. O ile warto od czasu do czasu pracować w restauracji czy kawiarni, bez własnego biurka zapomnieć możemy o efektywnym wykonywaniu obowiązków, przynajmniej tych związanych z koniecznością pracy w sieci. Niczym nieograniczony dostęp do Internetu to kolejna duża zaleta pracy w coworkingu, dając nam możliwość szybkiej reakcji na każde zapytanie bez konieczności poszukiwania Wi-Fi.
 
Czy na tym zalety coworkingu się kończą? Zdecydowanie nie, chociaż wymieniliśmy te, dzięki którym nasza praca zyska wiele nowych możliwości i rozwiązań, o których nie mieliśmy pojęcia pracując w domu. Dostęp do szeregu urządzeń, takich jak drukarka, skaner czy telefon to także niezbędne dla nas narzędzia. Ważna jest także lokalizacja. Dojazd do miejsca pracy nie powinien być męczący a umiejscowienie w samym centrum miasta będzie dla nas ogromnym plusem, wartym zauważenia.